SDE0403A-150M
DigiKey Part Number
118-SDE0403A-150MTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SDE0403A-150MCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SDE0403A-150MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDE0403A-150M
Description
FIXED IND 15UH 850MA 259 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 850 mA 259mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SDE0403A-150M Models
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
259mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
29MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.138" (3.50mm)
Current - Saturation (Isat)
1.2A