SDE0403A-150M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SDE0403A-150M |
Description | FIXED IND 15UH 850MA 259 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 850 mA 259mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SDE0403A-150M Models |
Category | Shielding Unshielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 259mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 29MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm) |
Current - Saturation (Isat) 1.2A | Base Product Number |