PV300K3225R2 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PV300K3225R2 |
Description | VARISTOR 470V 400A 2SMD JLEAD |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 V 400 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 2-SMD, J-Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Varistor Voltage (Max) 517 V |
Manufacturer Bourns Inc. | Current - Surge 400 A |
Series | Energy 15J |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Number of Circuits 1 |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 70 pF @ 1 kHz |
Maximum AC Volts 300 V | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |
Maximum DC Volts 385 V | Mounting Type Surface Mount, MLCV |
Varistor Voltage (Min) 423 V | Package / Case 2-SMD, J-Lead |
Varistor Voltage (Typ) 470 V | Base Product Number |