GMOV-14D271K
DigiKey Part Number
GMOV-14D271K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMOV-14D271K
Description
VARISTOR 6KA DISC 14MM
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
Energy
155J
Capacitance @ Frequency
4 pF @ 1 MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum AC Volts
275 V
Maximum DC Volts
350 V
Package / Case
Disc 14mm