GMOV-14D171K
DigiKey Part Number
GMOV-14D171K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMOV-14D171K
Description
VARISTOR 6KA DISC 14MM
Detailed Description
6 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
Energy
99J
Capacitance @ Frequency
4 pF @ 1 MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum AC Volts
175 V
Maximum DC Volts
225 V
Package / Case
Disc 14mm