CSM2F-7036-L050J32
DigiKey Part Number
118-CSM2F-7036-L050J32-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSM2F-7036-L050J32
Description
RES SHUNT 7036 50 UOHM 36W 3P
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 µOhms ±5% 50W Shunt, Battery Specialized Resistor ±150ppm/°C Through Hole
Category
Resistance
50 µOhms
Manufacturer
Bourns Inc.
Tolerance
±5%
Series
Power (Watts)
50W
Packaging
Tray
Temperature Coefficient
±150ppm/°C
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 170°C