CRM2512-FX-7870ELF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
787 Ohms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Current Sense Thick Film
CRM2512-FX-7870ELF
DigiKey Part Number
CRM2512-FX-7870ELF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRM2512-FX-7870ELF
Description
RES SMD 787 OHM 1% 2W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRM2512-FX-7870ELF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)