CMH322522-330KL
DigiKey Part Number
CMH322522-330KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
CMH322522-330KLCT-ND - Cut Tape (CT)
CMH322522-330KLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMH322522-330KL
Description
FIXED IND 33UH 70MA 5.6 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 70 mA 5.6Ohm Max 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CMH322522-330KL Models
Category
DC Resistance (DCR)
5.6Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
16MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1210
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)