BTJ122525T2L0
DigiKey Part Number
118-BTJ122525T2L0TR-ND - Tape & Reel (TR)
118-BTJ122525T2L0CT-ND - Cut Tape (CT)
118-BTJ122525T2L0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BTJ122525T2L0
Description
SMD, 1225, HIGH THERMAL CONDUCTI
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0 Ohms Jumper Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Automotive AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Mfr
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Series
Supplier Device Package
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.033" (0.84mm)