5.0SMDJ24CA
DigiKey Part Number
5.0SMDJ24CABBTR-ND - Tape & Reel (TR)
5.0SMDJ24CABBCT-ND - Cut Tape (CT)
5.0SMDJ24CABBDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5.0SMDJ24CA
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38.9V Clamp 129A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
5.0SMDJ24CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
129A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Series
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Telecom
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V