4605X-101-473LF
DigiKey Part Number
4605X-101-473LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4605X-101-473LF
Description
RES ARRAY 4 RES 47K OHM 5SIP
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 4 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 5-SIP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
4605X-101-473LF Models
Category
Power Per Element
200mW
Manufacturer
Bourns Inc.
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
5-SIP
Circuit Type
Bussed
Supplier Device Package
5-SIP
Resistance (Ohms)
47k
Size / Dimension
0.498" L x 0.098" W (12.65mm x 2.49mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)