3386J-1-104 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TT Electronics/BI
In Stock: 0
Datasheet
100 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Side Adjustment
3386J-1-104
DigiKey Part Number
3386J-1-104-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3386J-1-104
Description
TRIMMER 100KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Adjustment Type
Side Adjustment
Resistance
100 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Square - 0.375" x 0.375" Face (9.53mm x 9.53mm)
Tolerance
±10%