3314J-1-504E
DigiKey Part Number
3314J-504ETR-ND - Tape & Reel (TR)
3314J-504ECT-ND - Cut Tape (CT)
3314J-504EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3314J-1-504E
Description
TRIMMER 500KOHM 0.25W J LEAD TOP
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
500 kOhms 0.25W, 1/4W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
EDA/CAD Models
3314J-1-504E Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
500 kOhms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
Square - 0.177" x 0.177" Face (4.50mm x 4.50mm)
Tolerance
±20%