3314J-1-104E | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 3314J-1-104E |
Description | TRIMMER 100KOHM 0.25W J LEAD TOP |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 kOhms 0.25W, 1/4W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 3314J-1-104E Models |
Category | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Resistance 100 kOhms | Termination Style J Lead |
Power (Watts) 0.25W, 1/4W | Size / Dimension Square - 0.177" x 0.177" Face (4.50mm x 4.50mm) |
Tolerance ±20% | Base Product Number |