3296Y-1-204LF
DigiKey Part Number
3296Y-204LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3296Y-1-204LF
Description
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN TOP
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 25.0 Turn Top Adjustment
EDA/CAD Models
3296Y-1-204LF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
200 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Rectangular - 0.375" x 0.190" Face (9.53mm x 4.83mm)
Tolerance
±10%