3223W-1-504E
DigiKey Part Number
3223W-1-504ETR-ND - Tape & Reel (TR)
3223W-1-504ECT-ND - Cut Tape (CT)
3223W-1-504EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3223W-1-504E
Description
TRIMMER 500K OHM 0.125W J LEAD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
500 kOhms 0.125W, 1/8W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 11.0 Turn Top Adjustment
EDA/CAD Models
3223W-1-504E Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Resistance
500 kOhms
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Size / Dimension
Rectangular - 0.154" x 0.125" Face (3.90mm x 3.18mm)
Tolerance
±20%