3223G-1-200E
DigiKey Part Number
3223G-1-200ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3223G-1-200E
Description
TRIMMER 20 OHM 0.125W GW SIDE
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Ohms 0.125W, 1/8W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 11.0 Turn Side Adjustment
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
3223G-1-200E Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Manufacturer
Bourns Inc.
Number of Turns
11.0
Series
Adjustment Type
Side Adjustment
Packaging
Tape & Reel (TR)
Resistive Material
Cermet
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Resistance
20 Ohms
Termination Style
Gull Wing
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Size / Dimension
Rectangular - 0.154" x 0.125" Face (3.90mm x 3.18mm)
Tolerance
±20%