3048L-5-103
DigiKey Part Number
3048L-5-103-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3048L-5-103
Description
SENSOR LINEAR 12.7MM WIRE LEADS
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
3048L-5-103 Models
Category
Linearity
±5%
Resistance
10 kOhms
Packaging
Bulk
Resistance Tolerance
±20%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Linear Range
0 ~ 12.70mm (0 ~ 0.50")