3046L-2-103
DigiKey Part Number
3046L-2-103-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3046L-2-103
Description
SENSOR LINEAR 6.35MM WIRE LEADS
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
3046L-2-103 Models
Category
Linearity
±5%
Resistance
10 kOhms
Packaging
Bulk
Resistance Tolerance
±20%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Linear Range
0 ~ 6.35mm (0 ~ 0.25")