GPEMI1.0-0.020-01-0816
DigiKey Part Number
BER351-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GPEMI1.0-0.020-01-0816
Description
THERM PAD 406.4X203.2MM BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Black 406.40mm x 203.20mm Rectangular Tacky - One Side
Category
Thickness
0.0200" (0.508mm)
Manufacturer
Bergquist
Adhesive
Tacky - One Side
Series
Backing, Carrier
Fiberglass
Packaging
Bulk
Color
Black
Part Status
Active
Thermal Conductivity
1.0W/m-K
Type
Gap Filler Pad, Sheet
Shelf Life
12 Months
Shape
Rectangular
Base Product Number
Outline
406.40mm x 203.20mm