0ACF-0800-TE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 0ACF-0800-TE |
Description | FUSE BOARD MNT 800MA 1KVDC 2SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 800 mA 1 kV Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 2-SMD, Square End Block |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 0ACF-0800-TE Models |
Category | Response Time Fast Blow |
Mfr | Package / Case |
Series | Breaking Capacity @ Rated Voltage 10kA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Melting I²t 0.65 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Mounting Type Surface Mount | Size / Dimension 1.260" L x 0.198" W x 0.198" H (32.00mm x 5.03mm x 5.03mm) |
Fuse Type | DC Cold Resistance 0.56 Ohms |