WLS27XWORXX3-0285DS24Q
DigiKey Part Number
2170-WLS27XWORXX3-0285DS24Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS27XWORXX3-0285DS24Q
Description
WLS27 MULTICOLOR LIGHT STRIP; LE
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Orange, Red, White 11.22" (285.0mm) 12 ~ 30VDC Tubular, Diffused
Category
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Illumination Color
Orange, Red, White
Luminous Flux
185lm Red, 650lm White
Length
11.22" (285.0mm)
Base Product Number
Profile (W x H)
1.06" (27.0mm) Dia