WLS27XWGRYB5-1130DS24Q
DigiKey Part Number
2170-WLS27XWGRYB5-1130DS24Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS27XWGRYB5-1130DS24Q
Description
MULTICOLOR LIGHT STRIP 1130MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Red, Green, Blue, Yellow, White 44.49" (1130.0mm) 12 ~ 30VDC Tubular, Diffused
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
WLS27XWGRYB5-1130DS24Q Models
Category
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Illumination Color
Red, Green, Blue, Yellow, White
Luminous Flux
740lm Red, 16000lm Green, 500lm Blue, 2280lm Yellow, 2600lm White
Length
44.49" (1130.0mm)
Base Product Number
Profile (W x H)
1.06" (27.0mm) Dia