WLS27XWGRYB5-0850DS24Q
DigiKey Part Number
2170-WLS27XWGRYB5-0850DS24Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS27XWGRYB5-0850DS24Q
Description
MULTICOLOR LIGHT STRIP 850MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Red, Green, Blue, Yellow, White 33.46" (850.0mm) 12 ~ 30VDC Tubular, Diffused
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
WLS27XWGRYB5-0850DS24Q Models
Category
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Illumination Color
Red, Green, Blue, Yellow, White
Luminous Flux
555lm Red, 1200lm Green, 470lm Blue, 1710lm Yellow, 1950lm White
Length
33.46" (850.0mm)
Base Product Number
Profile (W x H)
1.06" (27.0mm) Dia