WLS27XWGRYB5-0285HS24Q
DigiKey Part Number
2170-WLS27XWGRYB5-0285HS24Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS27XWGRYB5-0285HS24Q
Description
WLS27 MULTICOLOR LIGHT STRIP; LE
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Blue, Green, Red, White, Yellow 11.22" (285.0mm) 12 ~ 30VDC Tubular, Diffused
Category
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Illumination Color
Blue, Green, Red, White, Yellow
Luminous Flux
185lm Red, 400lm Green, 125lm Blue, 570lm Yellow, 650lm White
Length
11.22" (285.0mm)
Base Product Number
Profile (W x H)
1.06" (27.0mm) Dia