WLS27XWGRYB5-0285DS24Q
DigiKey Part Number
2170-WLS27XWGRYB5-0285DS24Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS27XWGRYB5-0285DS24Q
Description
MULTICOLOR LIGHT STRIP 285MM
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Red, Green, Blue, Yellow, White 11.22" (285.0mm) 12 ~ 30VDC Tubular, Diffused
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
WLS27XWGRYB5-0285DS24Q Models
Category
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Illumination Color
Red, Green, Blue, Yellow, White
Luminous Flux
185lm Red, 400lm Green, 125lm Blue, 570lm Yellow, 650lm White
Length
11.22" (285.0mm)
Base Product Number
Profile (W x H)
1.06" (27.0mm) Dia