WLS27XWGRXX3-0570DS24Q
DigiKey Part Number
2170-WLS27XWGRXX3-0570DS24Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS27XWGRXX3-0570DS24Q
Description
WLS27 MULTICOLOR LIGHT STRIP; LE
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Green, Red, White 22.44" (570.0mm) 12 ~ 30VDC Tubular, Diffused
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
WLS27XWGRXX3-0570DS24Q Models
Category
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Illumination Color
Green, Red, White
Luminous Flux
800lm Green, 370lm Red, 1300lm White
Length
22.44" (570.0mm)
Base Product Number
Profile (W x H)
1.06" (27.0mm) Dia