WLS27CWGRXX3-1130DS24Q
DigiKey Part Number
2170-WLS27CWGRXX3-1130DS24Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS27CWGRXX3-1130DS24Q
Description
WLS27 MULTICOLOR LIGHT STRIP; LE
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Green, Red, White 44.49" (1130.0mm) 12 ~ 30VDC Tubular, Diffused
Category
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Features
Cascadable
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Illumination Color
Green, Red, White
Luminous Flux
1300lm Green, 800lm Red
Length
44.49" (1130.0mm)
Profile (W x H)
1.06" (27.0mm) Dia