WLS27CGYRXX3-0850DS24Q
DigiKey Part Number
2170-WLS27CGYRXX3-0850DS24Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS27CGYRXX3-0850DS24Q
Description
WLS27 MULTICOLOR LIGHT STRIP; LE
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Green, Red, Yellow 33.46" (850.0mm) 12 ~ 30VDC Tubular, Diffused
Category
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Features
Cascadable
Series
Housing Material
Aluminum (Al)
Packaging
Box
Termination Style
Connector (M12)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Illumination Color
Green, Red, Yellow
Ingress Protection
IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Luminous Flux
1200lm Green, 555lm Red, 1710lm Yellow
Lens Type
Tubular, Diffused
Length
33.46" (850.0mm)
Approval Agency
CE, cULus
Profile (W x H)
1.06" (27.0mm) Dia