WLB92ZC550PBQMC
DigiKey Part Number
2170-WLB92ZC550PBQMC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLB92ZC550PBQMC
Description
WLB92 WORK LIGHT BAR; SWITCHED O
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White, Cool 21.65" (550.0mm) 120VAC Tubular, Diffused
Category
Features
Cascadable, Dimmable, On/Off Switch
Termination Style
Connector
Operating Temperature
-35°C ~ 50°C
Illumination Color
White, Cool
Luminous Flux
3510lm
Length
21.65" (550.0mm)
Approval Agency
CE, cULus
Profile (W x H)
3.82" x 4.09" (97.0mm x 104.0mm)
Base Product Number
Voltage - Supply
120VAC