WLB92XR550PBQ
DigiKey Part Number
2170-WLB92XR550PBQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLB92XR550PBQ
Description
WLB92 WORK LIGHT BAR; SWITCHED O
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Red 21.65" (550.0mm) 24VDC Tubular, Diffused
Category
Voltage - Supply
24VDC
Features
Dimmable, On/Off Switch
Termination Style
Connector (M12)
Illumination Color
Red
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Luminous Flux
745lm
Length
21.65" (550.0mm)
Profile (W x H)
3.82" x 4.09" (97.0mm x 104.0mm)