WLB92X1100PWMQ
DigiKey Part Number
2170-WLB92X1100PWMQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLB92X1100PWMQ
Description
WLB92 WORK LIGHT BAR; PWM DIMMIN
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White 43.31" (1100.0mm) 24VDC Tubular, Diffused
Category
Voltage - Supply
24VDC
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Features
Dimmable
Series
Housing Material
Aluminum (Al)
Packaging
Box
Rated Life
50,000 Hours
Part Status
Active
Termination Style
Connector (M12)
Illumination Color
White
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Luminous Flux
7150lm
Ingress Protection
IP40
Length
43.31" (1100.0mm)
Lens Type
Tubular, Diffused
Profile (W x H)
3.82" x 4.09" (97.0mm x 104.0mm)