WL50SBL5Q
DigiKey Part Number
2170-WL50SBL5Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WL50SBL5Q
Description
WORK LIGHT-50MM SPOT LIGHT; VOLT
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Blue 12 ~ 30VDC Flat, Clear
Category
Housing Material
Aluminum (Al)
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Rated Life
50,000 Hours
Series
Termination Style
Connector (M12)
Packaging
Box
Operating Temperature
-20°C ~ 50°C
Part Status
Active
Ingress Protection
IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Illumination Color
Blue
Lens Type
Flat, Clear
Profile (W x H)
1.95" (50.0mm) Dia
Approval Agency
CE, cULus
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC