SLLVP23-1820
DigiKey Part Number
2170-SLLVP23-1820-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLLVP23-1820
Description
LIGHT CURTAIN HAND 23MM
Detailed Description
Light Curtain 23mm Hand
Category
Protective Height
1820mm
Operating Range
0.1m ~ 8.0m
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Voltage - Supply
24VDC
Protection
Hand
Base Product Number
Detection Capability
23mm