SLLP14-1260P88
DigiKey Part Number
2170-SLLP14-1260P88-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLLP14-1260P88
Description
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
Detailed Description
Light Curtain 14mm Finger
Category
Protective Height
1260mm
Operating Range
0.1m ~ 12.0m
Packaging
Box
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Voltage - Supply
24VDC
Protection
Finger
Base Product Number
Detection Capability
14mm