SLLCR23-1260P8
DigiKey Part Number
2170-SLLCR23-1260P8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLLCR23-1260P8
Description
LIGHT CURTAIN FINGER/HAND 23MM
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 23mm Finger/Hand Blanking
Category
Protective Height
1260mm
Operating Range
0.1m ~ 12.0m
Series
Features
Blanking
Packaging
Box
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Protection
Finger/Hand
Voltage - Supply
24VDC
Detection Capability
23mm