S4BR14-900-S
DigiKey Part Number
2170-S4BR14-900-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S4BR14-900-S
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 14mm Finger Receiver Only
Category
Protective Height
900mm
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Voltage - Supply
24VDC
Detection Capability
14mm