RLS27XWGRYB5-850L35S24QP
DigiKey Part Number
2170-RLS27XWGRYB5-850L35S24QP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLS27XWGRYB5-850L35S24QP
Description
LED STRIP LIGHT 850MM
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Blue, Green, Red, White, Yellow 33.46" (850.0mm) 24VDC Flat, Clear
Category
Voltage - Supply
24VDC
Operating Temperature
-40°C ~ 50°C
Illumination Color
Blue, Green, Red, White, Yellow
Luminous Flux
279lm Blue, 900lm Green, 414lm Red, 1455lm White, 1281lm Yellow
Length
33.46" (850.0mm)
Approval Agency
CE, cULus
Profile (W x H)
36.89" x 1.09" (937.0mm x 27.8mm)