RLS27XWGRXX3-285S24QP
DigiKey Part Number
2170-RLS27XWGRXX3-285S24QP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLS27XWGRXX3-285S24QP
Description
LED STRIP LIGHT 285MM
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Green, Red, White 11.22" (285.0mm) 24VDC Flat, Clear
Category
Voltage - Supply
24VDC
Operating Temperature
-40°C ~ 50°C
Illumination Color
Green, Red, White
Luminous Flux
400lm Green, 185lm Red, 650lm White
Length
11.22" (285.0mm)
Approval Agency
CE, cULus
Profile (W x H)
14.69" x 1.09" (373.0mm x 27.8mm)