RLS27XW1700L35SQP
DigiKey Part Number
2170-RLS27XW1700L35SQP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLS27XW1700L35SQP
Description
LED STRIP LIGHT 1700MM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White 66.93" (1700.0mm) 12 ~ 30VDC Flat, Clear
Category
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Features
High/Low/Off Switching
Box
Rated Life
70,000 Hours
Illumination Color
White
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Luminous Flux
3600lm
Length
66.93" (1700.0mm)
Profile (W x H)
70.20" x 1.09" (1783.0mm x 27.8mm)