RLS27PXRGBW850L35SQP
DigiKey Part Number
2170-RLS27PXRGBW850L35SQP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLS27PXRGBW850L35SQP
Description
LED RGBW STRIP LIGHT 850MM
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Blue, Green, Red, White 33.46" (850.0mm) 18 ~ 30VDC Flat, Clear
Category
Voltage - Supply
18 ~ 30VDC
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Features
Dimmable
Series
Housing Material
Polycarbonate (PC)
Packaging
Box
Termination Style
Cable with Connector (M12)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 50°C
Illumination Color
Blue, Green, Red, White
Ingress Protection
IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Length
33.46" (850.0mm)
Lens Type
Flat, Clear
Profile (W x H)
36.89" x 1.09" (937.0mm x 27.8mm)