Q5XKLAF3000-Q8
DigiKey Part Number
2170-Q5XKLAF3000-Q8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q5XKLAF3000-Q8
Description
SENSOR, LASER, 3000MM, PNP/NPN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Background, Foreground Suppression Optical Sensor 3.740" ~ 118.110" (95mm ~ 3m) NPN/PNP
EDA/CAD Models
Q5XKLAF3000-Q8 Models
Category
Voltage - Supply
10V ~ 30V
Output Configuration
NPN/PNP
Series
Light Source
Red (650nm)
Sensing Method
Background, Foreground Suppression
Adjustment Type
Adjustable
Sensing Distance
3.740" ~ 118.110" (95mm ~ 3m)
Operating Temperature
-10°C ~ 50°C