LTF12KC2LDQ
DigiKey Part Number
2170-LTF12KC2LDQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTF12KC2LDQ
Description
SENSOR OPTICAL 10-100CM
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Optical Sensor 1.97" ~ 472.44" (5 ~ 1200cm) Output
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LTF12KC2LDQ Models
Category
Sensing Distance
1.97" ~ 472.44" (5 ~ 1200cm)
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Voltage - Supply
12V ~ 30V
Series
Current - Supply
85 mA
Packaging
Box
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C