LEDWB225X150PW2-XQ
DigiKey Part Number
2170-LEDWB225X150PW2-XQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LEDWB225X150PW2-XQ
Description
VISION LIGHT - 225X150MM BACKLIG
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Backlight White
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LEDWB225X150PW2-XQ Models
Category
Length
10.738" (272.75mm)
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Width
7.091" (180.11mm)
Series
Height
1.002" (25.45mm)
Packaging
Box
Length - Emitting Surface
8.858" (225.00mm)
Part Status
Active
Width - Emitting Surface
5.906" (150.00mm)