TACL225M010RTA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
In Stock: 51
Similar
Vishay Sprague
Similar
Vishay Sprague
2.2 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 0603 (1608 Metric) 7.5Ohm
TACL225M010RTA
DigiKey Part Number
TACL225M010RTA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TACL225M010RTA
Description
CAP TANT 2.2UF 20% 10V 0603
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TACL225M010RTA Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
7.5Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
L
Voltage - Rated
10 V