F950J107MTAAM1Q2
DigiKey Part Number
478-8397-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-8397-1-ND - Cut Tape (CT)
478-8397-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F950J107MTAAM1Q2
Description
CAP TANT 100UF 20% 6.3V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
37 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 6.3 V 1411 (3528 Metric) 600mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
F950J107MTAAM1Q2 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
600mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.138" L x 0.106" W (3.50mm x 2.70mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.063" (1.60mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
T
Voltage - Rated
6.3 V