AT-K-C-26-4-B/10 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
CNC Tech
In Stock: 263
Datasheet
4 Conductor Modular Coil Cable Black 10' (3.05m)
AT-K-C-26-4-B/10
DigiKey Part Number
A1042RC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT-K-C-26-4-B/10
Description
CABLE MOD COIL 4COND BLACK 10'
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Wire Gauge
26 AWG
Manufacturer
Assmann WSW Components
Conductor Strand
7/0.0063"
Packaging
Bulk
Jacket (Insulation) Material
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Part Status
Active
Cable Width
0.189" (4.80mm)
Cable Type
Coil
Cable Height
0.097" (2.46mm)
Number of Conductors
4
Coil Diameter
0.512" (13mm)