Image for Q14P1BZZRYG02E is not available
Q14P1BZZRYG02E
DigiKey Part Number
679-Q14P1BZZRYG02E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q14P1BZZRYG02E
Description
LED PNL IND GRN/RED/YW DIF 10MM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Green, Red, Yellow Diffused 100° 1.8V ~ 3.3V 20mA Solder Lug
Category
Voltage
1.8V ~ 3.3V
Current
20mA
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.55" (14.00mm)
Lens Size
10.00mm Dia