ADA4610-2BRZ
DigiKey Part Number
505-ADA4610-2BRZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADA4610-2BRZ
Description
CUSTOM REEL - ADA4610-2BRZ
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
J-FET Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ADA4610-2BRZ Models
Category
Voltage - Input Offset
200 µV
Mfr
Current - Supply
1.6mA (x2 Channels)
Packaging
Tube
Current - Output / Channel
79 mA
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Min)
10 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
30 V
Number of Circuits
2
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Output Type
Rail-to-Rail
Mounting Type
Surface Mount
Slew Rate
61V/µs
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Gain Bandwidth Product
16.3 MHz
Supplier Device Package
8-SOIC
-3db Bandwidth
9.5 MHz