MAX22507EAUB+
DigiKey Part Number
505-MAX22507EAUB+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAX22507EAUB+
Description
IC TRANSCEIVER FULL 1/1 10UMAX
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1/1 Transceiver Full RS422, RS485 10-uMAX/uSOP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MAX22507EAUB+ Models
Category
Receiver Hysteresis
250 mV
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Data Rate
50Mbps
Packaging
Tube
Voltage - Supply
3V ~ 5.5V
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Transceiver
Mounting Type
Surface Mount
Protocol
RS422, RS485
Package / Case
10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)